CADELAN Sp. z o.o.

 

 


CADELAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

Charakterystyka prowadzonej działalności:

Działalność konstruktorska; tworzenie konstrukcji poszczególnych elementów danych części samochodu. Firma zwykle bierze udział w 4 fazach konstrukcyjnych powstawania nowego samochodu, które ogółem trwają ok. 4-5 lat. Podczas tworzenia wirtualnego prototypu w niektórych przypadkach wykonywane są przez nas poszczególne detale konstrukcji poprzez proces stereografii. W pierwszej fazie prototypowej dobieramy materiały, z których będą powstawać konkretne części. W drugiej fazie prototypowej dochodzą rozwiązania konstrukcyjne dla połączeń części, najczęściej są to wszelkie wzmocnienia lub uelastycznienia połączeń między danymi częściami. W ostatniej fazie seryjnej dopracowywane są przez nas wszelkie części, gdyż właśnie w tej fazie powstaje samochód w takiej postaci, w jakiej następnie zjeżdża z taśmy produkcyjnej.

 

Oferowane usługi/produkty:

Plik komputerowy zawierający konstrukcję poszczególnych elementów danych części samochodu, opracowywanie wszelkich wzmocnień, wlotów i wylotów powietrza oraz dodatkowych elementów czy systemów w zależności od wymagań klienta.


Krótka historia firmy/misja/wizja:

Jesteśmy młodą, bo działającą dopiero 5 lat, aczkolwiek prężnie rozwijającą się  firmą na polskim rynku. Naszą misją jest konstrukcja poszczególnych elementów samochodu, tak by użytkownik takiego pojazdu mógł cieszyć się jak najdłużej przyjemną jazdą, czuć się bezpiecznie i komfortowo, a przy tym by zostały zachowane wszelkie wymagania co do estetyki.

 

Działalność innowacyjna firmy:

Działalność firmy opiera się na oprogramowaniu CATIA V5, które jest najszerzej wykorzystywanym systemem projektowym w przemyśle motoryzacyjnym. Przede wszystkim jesteśmy jedną z bardzo nielicznych firm zajmujących się tą działalnością na polskim rynku.

Za każdym razem powstaje nowy, świeży produkt zależny od indywidualnych potrzeb naszego klienta. Nasza praca w poszczególnych fazach konstrukcyjnych odznacza się powstawaniem coraz to nowszych rozwiązań konstrukcyjnych, które wcześniej nie były stosowane. Największą innowacyjnością odznacza się pierwsza faza prototypowa, gdyż to właśnie wtedy pojawiają się nowe pomysły konstrukcyjne odnośnie poszczególnych rozwiązań, a także patenty dla nich.
Stała styczność z najnowocześniejszymi technologiami przemysłu samochodowego, które stale są modernizowane i ulepszane. Współpraca z najlepszymi koncernami samochodowymi w Niemczech (np. BMW, Audi, Mercedes, Porsche), które znane są z najlepszej jakości, a tym samym mają coraz to wyższe wymagania wobec konstruktorów, w tym naszej firmy.


Dane kontaktowe:

www.cadelan.eu

tel.: (32) 785 37 76

Borys Dziewior - Prezes Zarządu

borys.dziewior@cadelan.eu

 

Partnerzy: