Aktualności

Dronowa rewolucja z SPNT

07/09/2021

Porozumienie o współpracy na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Wojska Polskiego 8 w Sosnowcu zawarli przedstawiciele Sosnowca, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz dostawcy usług dronowych, firmy: Dronehub, Pentacomp i Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie w Sosnowcu będziemy testować innowacyjne rozwiązania w zakresie bezzałogowych statków powietrznych i gościć ekspertów branży dronowej - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dzięki realizowanem w Zagłębiu pilotażowi popularazywana będzie nowoczesna technologia  wspomagająca nie tylko specjalistyczne służby ale i lokalne społeczności.

Celem jest to, by w niedalekiej przyszłości drony mogły być wykorzystane do świadczenia różnego rodzaju usług, w tym również do transportowania przesyłek ratujących życie. Wykorzystanie dronów może w ten sposób przyczynić się podniesienia poziomu bezpieczeństwa w naszych miastach, bo potrzebna pomoc będzie mogła zostać udzielona również z ich użyciem – wyjaśnia Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu GZM.

Loty w Sosnowcu odbędą się już jesienią.

Partnerzy: