Aktualności

Firma SPNT nagrodzona przez Marszałka – Innowator Śląska 2014

22/09/2015


 

Mamy zaszczyt poinformować, że jeden z „podopiecznych” Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego Trufle Mozaiki wygrał konkurs na najbardziej innowacyjne śląskie przedsiębiorstwo oraz instytucję sektora badawczo-rozwojowego "Innowator Śląska 2014”.   Konkurs organizowany był już po raz siódmy przez  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

 

Trufle Mozaiki zostały nagrodzone w kategorii mikroprzedsiębiorstwo. Eksperci docenili nowatorskie rozwiązania i interdyscyplinarną współpracę, dzięki którym powstały Trufle.

 

Wyniki konkursu poznaliśmy w zeszły czwartek na Gali, która odbyła się w Hotelu Diament
w Chorzowie. Nagrody wręczał Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. Ogłoszenie i rozdanie nagród poprzedziła konferencja na temat budowy inteligentnych miast i rozwoju sektora ICT.

 

Firma Trufle Mozaiki to spółka, która powstała dzięki przygotowanemu i realizowanemu przez Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny projektowi „Startuj z SPNT”. Jej właściciele, małżeństwo Jakub i Monika Wolak, zgłosili się do projektu z pomysłem, który w trakcie realizacji szkoleń oraz wsparcia doradczego ewoluował. Gotowa koncepcja biznesowa została oceniona przez ekspertów i uzyskała bardzo wysoki wynik. W związku z tym otrzymali dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 

Trufle Mozaiki, to studio projektowe, które stworzyło rozwiązanie pozwalające każdemu na wyprodukowanie własnej szklanej mozaiki w oparciu o dowolną grafikę lub zdjęcie. – Dostarczony do nas wzór jest przetwarzany na mozaikę z kostek 23 mm × 23 mm za pomocą oprogramowania komputerowego. Tak przygotowany projekt przechodzi do etapu produkcji, gdzie specjalnie stworzony do tego celu robot układa misterne kompozycje w sposób szybki i bezbłędny - kostka po kostce. Mozaika opuszcza pracownię w formie ponumerowanych arkuszy, gotowa do montażu według dołączonej instrukcji – mówi Monika Wolak, współwłaścicielka firmy. Robot powstał dzięki współpracy z innym uczestnikiem tego samego projektu, który otworzył dzięki dotacji firmę Novectro.

 

Technologia opracowana przez Trufle umożliwia przełożenie niemal dowolnego obrazu na mozaikę. Wzory, które powstają w pracowni tworzone są we współpracy z doświadczonymi grafikami i projektantami. Mozaiki można stosować jako materiał wykończeniowy zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Właściwości kostki szklanej pozwalają stosować ją na elewacjach budynków, na przykład do tworzenia murali. - Nasze mozaiki powstają także z myślą o pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą jak baseny, łaźnie, SPA, a także kuchnie czy łazienki. Mozaika szklana może być stosowana w przestrzeniach, w których trwałość wykończenia jest  istotnym kryterium doboru. Do takich wnętrz należą przestrzenie biurowe, hotele, przestrzenie użyteczności publicznej takie jak dworce, lotniska, szkoły, przychodnie czy szpitale – dodaje Monika Wolak.

 

Więcej informacji o firmie pod adresem:

www.trufle.eu

Partnerzy: