Aktualności

Nagroda dla firmy z SPNT

08/11/2019

Siedziba pracowni Górnik Architekci mieści się na trzecim piętrze (pok. 3.12) Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Wojska Polskiego 8.

Miło nam poinformować, ze projekt biura stworzony przez pracownię Górnik Architekci został wyróżniony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich w konkursie Architektura Województwa Śląskiego, w kategorii: wnętrze publiczne. 

- Ideą projektu było opracowanie wnętrza czytelnego i przyjaznego dla małych firm - tłumaczą atorzy nagrodzonej pracy.

W otwartej przestrzeni, w centralnym miejscu zlokalizowano ’’rzemieślniczy’’ stół pracy twórczej z dostępem do dokumentów w zamkniętej jednolitej szafie z płyty OSB, która mieści także aneks socjalny oraz ubrania robocze. Do rozmów telefonicznych zaprojektowano akustyczne budki a do spotkań wydzielono pod antresolą salę tele-konferencyjną. Kierownictwo  zlokalizowano na antresoli, ale w stałym kontakcie z zespołem.
 
Przestrzeń funkcjonalnie podzielono na strefę wejściową z małą poczekalnią oddzieloną od otwartej strefy biurowej- dwupoziomowej, ażurową, drewnianą ścianą. Niewielka powierzchnia zyskała wyraźny charakter wizualny i ergonomiczny nowoczesnego jednolitego wnętrza. Naturalny kolor drewna zestawiono z ciemna kolorystyką. Największego nakładu finansowego wymagał sprzęt: ergonomiczne fotele firmy Herman Miller, fotele konferencyjne Vitra’s Eames DAR armchair, wysokiej klasy komputery oraz oświetlenie wykorzystujące tryb inteligentnego oświetlenia z czujnikiem natężenia i barwy światła.
 

Partnerzy: